SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Czerwiec 7, 2019

Białystok dla wszystkich. Pierwszy Marsz Równości przejdzie ulicami miasta

fot. Ewelina Andrzejewska
Pierwszy Białostocki Marsz Równości przejdzie ulicami miasta. Organizatorzy ogłosili w piątek (07.06) termin wydarzenia. Będzie to 20 lipca.

 

Inicjatorem akcji jest Tęczowy Białystok. W ten sposób członkowie stowarzyszenia oraz jego sympatycy chcą walczyć o prawa ludzi nieheteronormatywnych, a także wyrazić solidarność z tymi osobami.

– To oczywiste, że każdy z nas chce żyć na równych prawach, bezwzględnie. Cele i założenia marszu to nie tylko przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na tożsamość i orientację seksualną, ale także wyraz solidarności z osobami LGBT+. To także walka o prawa człowieka, które mamy wszyscy i o których respektowanie nie powinniśmy musieć walczyć, ale musimy – mówi Joanna Głuszek z Tęczowego Białegostoku.

Anastazja Stasiewicz z Tęczowego Białegostoku dodaje, że problem nietolerancji i homofobii dotyczy całej Polski.

– Stanowczo się nie zgadzam z tym, że Białystok miałby być szczególnym miastem pod względem nietolerancji, homofobii, aktów agresji. Takie rzeczy, niestety dzieją się w całej Polsce. Przeszkadzało mi to, że w Białymstoku nie było marszu równości, nie było takiej przestrzeni, w której osoby LGBT+ mogłyby się spotykać, które miałyby swoją społeczność. Organizując ten marsz wreszcie dajemy sobie szansę na to, żeby wyjść we własnym mieście i żebyśmy mogli być dumni z tego kim jesteśmy – mówi Stasiewicz.

Marsze równości odbywają się m.in. w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Łodzi czy Częstochowie. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl