W programie są wykłady, wystawa, inscenizacja muzyczno-taneczna, spektakle baletowe, koncerty i mapping. Hasłem przewodnim festiwalu jest „Karnawał kontra post”.
– Barok nieodłącznie związany jest z miastem Białystok, z Pałacem Branickich, epoką, w której wszystko się tutaj kształtowało. To niepowtarzalne wydarzenie kulturalne. Chcemy pokazywać elementy sztuki, kultury, dziedzictwa narodowego, tego wszystkiego, co dzisiaj kształtuje naszą tożsamość – mówił Przemysław Tuchliński, wiceprezydent Białegostoku.
Wydarzenia w ramach Festiwalu będą odbywały się głównie w Ogrodzie Branickich i w Domu Kultury „Śródmieście”, który jest głównym organizatorem.
– Festiwalowi towarzyszą spektakularne działania jeśli chodzi o muzykę i obraz. W tym roku zapraszamy na wyjątkowy koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją pani Agnieszki Duczmal. Zachęcam do uczestnictwa w tym koncercie. W programie m.in. Vivaldi, Bach i słynny III Koncert Brandenburski – powiedział dyrektor Domu Kultury „Śródmieście” Wojciech Bokłago. – Temu wydarzeniu będzie towarzyszył wyjątkowy mapping przygotowany przez Sebastiana Łukaszuka pod tytułem głównym „Karnawał kontra post” na budynku Pałacu Branickich.
Na wszystkie wydarzenia plenerowe wstęp jest wolny. Na występ Baletu Cracovia Danza w Kinie Forum obowiązują bezpłatne wejściówki – ze względu na limit miejsc (do odebrania w sekretariacie Domu Kultury Śródmieście). Są także zapisy na warsztaty prowadzone przez Annę Adamowicz i Agnieszkę Dembowską. (mt)