W holu Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej powstało wyjątkowe atrium dydaktyczno-wystawiennicze, które zachwyca różnorodnością roślin i artystycznych elementów.
To nowa, zielona przestrzeń, w której można podziwiać różne gatunki bylin i traw, takie jak żurawki, szałwie i kostrzewy, tworzące barwny, naturalny krajobraz. Atrium wzbogacają także drewniane rzeźby autorstwa Stanisława Ostaszewskiego, nadając przestrzeni dodatkowy, artystyczny wymiar.
Kolorowy ogródek w sercu budynku, przyciąga swoją estetyką i spokojną atmosferą, idealną do odpoczynku i refleksji między zajęciami. Dzięki zielonej aranżacji atrium oferuje kontakt z naturą, nawet w środku gmachu uczelni, co pozytywnie wpływa na samopoczucie odwiedzających. Atrium wpisuje się również w strategię uczelni „Moja Zielona PB”
– Program Moja Zielona PB obejmuje wiele działań jeśli chodzi o uczelnie, bo zarówno kwestie edukacyjne, jak i kwestie naukowe, badawcze, ale też i zazielenienie kampusu. I te działania, które w przeciągu ostatniego miesiąca robiliśmy dotyczą właśnie tej trzeciej strefy, czyli zazielenienia naszego kampusu, czynienia go przestrzenią bliższą ludziom – mówi prof. Marta Kosior-Kazberuk rektor Politechniki Białostockiej.
Władze Politechniki Białostockiej planują kontynuować ten projekt, przekształcając kolejne atria Wydziału Mechanicznego w ukwiecone przestrzenie. Zielone atrium dydaktyczno-wystawiennicze to krok uczelni w stronę tworzenia przyjaznego, zrównoważonego środowiska, które wzbogaca atmosferę edukacyjną i estetyczną kampusu. (pc)
Posłuchaj naszej relacji z otwarcia atrium dydaktyczno-wystawienniczego: