
Rzeźby, instalacje, grafiki, prace audio i wideo składają się na zbiorową wystawę „Wspólny krajobraz / Powitanie obcego” przygotowaną przez międzynarodowy zespół kuratorów Galerii Arsenał w Starej Elektrowni.
Chociaż twórcy posługują się różnymi środkami ekspresji, starają się poszukiwać we współczesnym świecie solidarności i sprawiedliwości.
– Tutaj spotykają się artyści, którzy mają poczucie wyjątkowości tego czasu, jego trudności, tych wszystkich niebezpieczeństw, które ze sobą niesie i artyści, którzy też, jak sądzę, wierzą w taką moc sprawczą sztuki. Jeszcze chyba ciągle wierzymy, że sztuka jest takim narzędziem zmiany społecznej, że ludzie, którzy korzystają ze sztuki mają szansę rozwijać w sobie empatię i taką ważność wobec innego i że to się w ogóle społecznie bardzo przydaje. Szereg kreatywnych funkcji, które pozwalają lepiej rozumieć świat i być wobec niego troszeczkę bardziej spolegliwym – mówi Monika Szewczyk, dyrektorka Galerii Arsenał.
Zbiorową wystawę Galerii Arsenał „Wspólny krajobraz / Powitanie obcego” w Starej Elektrowni można oglądać do 25 maja 2025 roku. (jd)
Na wernisażu był #Zjerzonykulturą Jerzy Doroszkiewicz:
Odtwarzacz plików dźwiękowych