SŁUCHAJ ONLINE
Lipiec 12, 2019

Emocje wokół Marszu Równości w Białymstoku wciąż duże. Prezydent chce przeprosin od marszałka

fot. Ewelina Andrzejewska
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będzie domagał się sprostowania i przeprosin od marszałka województwa za słowa, że prezydent „naraża bezpieczeństwo i życie” mieszkańców miasta. Padły one w piątkowej (12.07) audycji lokalnego radia, a dotyczyły organizacji Marszu Równości.

 

W trakcie porannego programu włodarze miasta i regionu dyskutowali na temat Marszu Równości i Pikniku Rodzinnego organizowanego przez marszałka jako alternatywę dla parady. W trakcie rozmowy marszałek oświadczył, że prezydent nie zakazując marszu tym samym naraża bezpieczeństwo i życie mieszkańców.

Jako osoba, która nie wypowiada się ani za marszem, ani przeciwko marszowi, stosuję się wyłącznie do przepisów prawa. Uważam, że zakazywanie marszu byłoby bezcelowe. Poza tym, pomysł zorganizowania pikniku, w miejscu, w którym zarejestrowała się parada, było absolutnie prowokacją – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Prezydent nie wyklucza również innych kroków prawnych, jeżeli marszałek nie sprostuje swojej wypowiedzi i go nie przeprosi. W piątek (12.07) Tadeusz Truskolaski wydał w tej sprawie oświadczenie. Znajdziecie je tutaj. Wcześniej wydał też oświadczenie dotyczące samego Marszu Równości. Dostępne jest tutaj. (ea/mc)

 

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl