To lekarze i pielęgniarki z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku oraz rodzice dzieci po leczeniu onkologicznym. Projekt, który zakładał warsztaty i indywidualne spotkania z psychologiem, okazał się bardzo potrzebny.
– Wcześniej, jako personel medyczny nie mieliśmy okazji skorzystać z porad psychologa w ramach pracy na oddziale. Jak się okazało, jest to bardzo nam potrzebne, tym bardziej, że mieliśmy okazję przepracować parę ważnych tematów z punktu widzenia naszej pracy na spotkaniach grupowych. Fajna była też możliwość skorzystania ze spotkań indywidualnych z psychologiem – mówi lek. onkolog Ewa Czerech z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku.
– W efekcie zajęcia psychologiczne w ramach tego projektu na pewno pozwoliły lepiej poznać siebie i mechanizmy, którym jesteśmy poddani w codziennej pracy – dodaje lek. onkolog Marta Poznańska. Uczestnicy projektu zwrócili również uwagę na potrzebę kontynuacji pracy z psychologiem.
Poradnictwo i warsztaty psychologiczne w ramach projektu „Moc pomocy” prowadziły doświadczone psycholożki, psychoonkolog i psychoterapeutki z wieloletnim doświadczeniem w pracy zarówno z chorymi dziećmi, jak też ich rodzinami. Ale też z personelem medycznym opiekującym się nieuleczalnie i terminalnie chorymi dziećmi. (mt)