Wolontariusze kończą opisywać na stronie akcji historie rodzin w potrzebie, których łącznie w bazie będzie około 350.
Epidemia koronawirusa nie była również obojętna na akcje charytatywne. Zmieniła nieco sposób pomagania, wolontariusze część rodzin poznają online oraz telefonicznie, a najczęściej powtarzającą się potrzebą jest komputer do nauki zdalnej dla dzieci.
– Obejmujemy pomocą rodziny, które nawet w dobrych czasach żyły skromnie. Wcześniej komputer, laptop nie był pierwszą potrzebą, a nagle okazuje się, że w pewnym momencie jest. Faktycznie, w tym roku najczęściej powtarzaną potrzebą jest sprzęt komputerowy do nauki zdalnej, a kolejną żywność i środki czystości – mówi koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie podlaskim Justyna Lewkowicz.
Jeżeli zdecydujemy się zostać darczyńcą, to należy pamiętać, że musimy wywiązać się ze złożonej deklaracji.
– Wybierając rodzinę deklarujemy się, że pomożemy jej i zrealizujemy te potrzeby, o których była mowa. Przede wszystkim zachęcamy do tego, żeby przygotowywać paczkę w grupach. Te potrzeby dość często są duże, nawet te najważniejsze typu żywność, środki czystości czy odzież, jednak trochę kosztują. Dla jednej osoby jest to spory wydatek, dlatego warto popytać w najbliższym otoczeniu czy są chętni do zrobienia takiej paczki – radziła Mariola Kobosko z działu promocji Szlachetnej Paczki.
Wtedy wystarczy już wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę.
Weekend cudów odbędzie się 12 – 13 grudnia, wtedy nastąpi wręczenie prezentów rodzinom. (ea/mc)