Konkurs promuje podlaskich przedsiębiorców współpracujących z uczelniami oraz promuje zainteresowania podlaskich uczelni i zatrudnionych w nich naukowców współpracą z przedsiębiorstwami.
Przedsiębiorcy i naukowcy do 31 października mogą zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe lub zgłosić się indywidualnie oraz opisać w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem.
Kapituła oceni zgłoszenia w 4 kategoriach: Pomost do biznesu (dla instytucji naukowej i osoby indywidualnej) oraz Pomost do nauki (dla podmiotu reprezentującej biznes i osoby indywidualnej).
Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. a współorganizatorem Województwo Podlaskie.
– Będziemy mogli uhonorować najlepsze projekty realizowane w naszym regionie. „Pomosty Przyszłości” pokazują to, co mamy najlepsze w naszym regionie – czyli ambitnych i kreatywnych mieszkańców – mówił marszałek województwa Artur Kosicki.
Zdaniem Tomasza Stypułkowskiego, prezesa Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej i wiceprezesa zarządu Fundacji Technotalenty konkurs „Pomosty Przyszłości” ma na celu podnoszenie świadomości korzyści płynących ze współpracy biznesu i nauki. – Konkurs pokazuje, że współpraca jest możliwa i skuteczna. Środowisko naukowe i biznesowe myślą w innych kryteriach i mają różne cele. Ten projekt służy pracy u podstaw, aby pokazać nowe możliwości współpracy – mówi Stypułkowski.
Jednostki gospodarcze, naukowe oraz osoby indywidualne znacząco wyróżniające się pod kątem współpracy zostaną nagrodzone na uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się 12 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. (at)
O konkursie „Pomosty Przyszłości” oraz o Instytucie Innowacji i Technologii – spółce celowej Politechniki Białostockiej mówi Tomasz Stypułkowski, prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej i wiceprezes zarządu Fundacji Technotalenty.