SŁUCHAJ ONLINE
Maj 22, 2020

„Minister musi być poza wszelkimi podejrzeniami”. KO składa wniosek do NIK-u

fot. Ewelina Andrzejewska
Poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz zapowiedział, że KO założy wniosek do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie centrum kardiologii w Bielsku Podlaskim.

 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zwrócą się do NIK-u, aby ta sprawdziła czy proces powstawania kliniki kardiochirurgii w Bielsku Podlaskim przebiegał zgodnie z prawem oraz jak była rola ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego żony w całej tej inwestycji.

Minister konstytucyjny Łukasz Szumowski musi być poza wszystkimi podejrzeniami. Niestety jego wyjaśnienia w sprawie inwestycji w centrum kardiologii w Bielsku Podlaskim są całkowicie nie przekonujące. Nie mając wiary w to jak funkcjonuje prokuratura, jako posłowie Koalicji Obywatelskiej, skierujemy wniosek do Najwyższej Izby Kontroli, aby sprawdziła te wszystkie powiązania. Nie możemy przejść do porządku dziennego nad faktem, że nad ministrem konstytucyjnym ciążą podejrzenia o związki z przestępczym biznesem – mówił poseł Koalicji Robert Tyszkiewicz.

Poseł Tyszkiewicz postanowił złożyć zawiadomienie do NIK -u po doniesieniach tygodnia „Polityka”, że minister i jego żona mieli być powiązani z biznesmenem z Suwałk Danielem.O, który usłyszał zarzuty w sprawie przestępstw finansowych, a którego wcześniej Łukasz Szumowski miał zaprosić do współpracy w tworzeniu centrum kardiologicznego w Bielsku Podlaskim. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl