SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Luty 11, 2021

Suwałki. Otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

korytarz ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej źródło: Agencja Opublikowani
W Suwałkach otwarto w czwartek (11.020 Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Uruchomiono go w tamtejszym szpitalu psychiatrycznym.

 

Ośrodek ma umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, także z jego usług będzie można skorzystać za darmo i bez skierowania.

Pomoc znajdą tam dzieci i młodzież, borykające się z zaburzeniami emocjonalnymi, czy psychicznymi. Na wsparcie mogą też liczyć rodzice, których dzieci mają problemy.

– To miejsce uruchomiliśmy dzięki wsparciu marszałka województwa podlaskiego i finansowaniu usług przez Narodowy Fundusz Zdrowia – przyznała Bożena Łapińska, dyrektor suwalskiego szpitala psychiatrycznego. – Co ważne opieką objęte zostaną dzieci przed rozpoczęciem realizacji nauki szkolnej i realizujące obowiązek szkolny oraz młodzież kształcąca się w szkołach ponadpodstawowych – dodała.

W poradni psychologicznej, w ramach umowy z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, prowadzona będzie diagnostyka psychologiczna, psychoterapia indywidualna, grupowa i rodzinna, a także zapewnione wsparcie. Porad udzieli psycholog, psychoterapeuta, terapeuta środowiskowy.

Placówka czynna jest pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w tym dwa razy w tygodniu do godz. 20.00.

Pod koniec ubiegłego roku ośrodek tego typu otwarto w Sokółce. Placówkę prowadzi szpital psychiatryczny w Suwałkach. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl