SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Wrzesień 16, 2020

Podlaskie. Duży wysyp nowych przypadków koronawirusa

Kobieta lekarz na ulotce z najważniejszymi informacjami i zaleceniami dotyczącymi koronawirusa fot. Małgorzata Turecka
Aż 27 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie podlaskim. 9 z nich dotyczy pacjentów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy.

 

Pozytywne badania próbek potwierdzono u 11 mieszkańców Białegostoku (mężczyzna w sile wieku – izolacja domowa, kobieta w sile wieku – hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, starszy mężczyzna – hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, starsza kobieta – hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, mężczyzna w sile wieku – hospitalizowany w USK w Białymstoku, młoda kobieta – hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, młoda kobieta – izolacja domowa, starszy mężczyzna – izolacja domowa, starsza kobieta – izolacja domowa, dwie kobiety w sile wieku – izolacja domowa).

Ponadto zakażenie patogenem stwierdzono u 10 mieszkańców powiatu białostockiego (siedem kobiet w sile wieku – izolacja domowa, mężczyzna w sile wieku – izolacja domowa, starsza kobieta – hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, młody mężczyzna – hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy).

Nowe zakażenia potwierdzono również w powiecie bielskim (starszy mężczyzna – hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, kobieta w sile wieku – izolacja domowa), powiecie łomżyńskim (młody mężczyzna – izolacja domowa), powiecie kolneńskim (mężczyzna w sile wieku – izolacja domowa), powiecie grajewskim (młody mężczyzna – hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy), a także w Łomży (starsza kobieta – hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy).

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1509 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Wyzdrowiało kolejnych siedem osób (w sumie 1129): młody mężczyzna i starszy mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, młoda kobieta z Łomży, starszy mężczyzna z powiatu zambrowskiego, starsza kobieta z powiatu hajnowskiego, starsza kobieta i młody mężczyzna z powiatu sokólskiego. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl