SŁUCHAJ ONLINE
Luty 13, 2020

Mniej będziemy płacili za bilety jednorazowe BKM. Jeżeli posiadamy kartę miejską

fot. Ewelina Andrzejewska
Nie 4, a 3 złote będzie kosztował bilet normalny jednorazowy po podwyżce cen w Białostockiej Komunikacji Miejskiej, jeżeli zdecydujemy się na jego wersję elektroniczną. Do czego zachęcają władze miasta.

 

Od 1 marca zmieniają się ceny miejskich biletów jednorazowych i wieloprzejazdowych. Bilet papierowy normalny będzie kosztował 4, a ulgowy 2 złote. Natomiast za te same bilety użytkownicy karty miejskiej i aplikacji zapłacą odpowiedni 3 i 1.5 zł.

Wszystkich zachęcamy do tego, żeby płacili 3 zł., a nie 4 zł. za bilet u kierowcy. Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że bilet u kierowcy jest to, dodatkowa usługa, ona praktycznie nie jest realizowana w innych dużych miastach w Polsce. Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy kupowali tańsze bilety i tylko w wyjątkowych sytuacjach korzystali z usług kierowcy – mówił zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Aby korzystać z tańszych przejazdów wystarczy wyrobić kartę miejską.

Warto wyrobić Białostocką Kartę Miejską w punkcie obsługi klienta BKM przy ul. Lipowej 16 lub Składowej 11. W Białymstoku obowiązują karty imienne oraz karty na okaziciela. Na imiennej karcie miejskiej kodowane są uprawnienia do ulg, a w przypadku jej utraty można wyrobić duplikat, odzyskać zakupiony bilet okresowy czy zgromadzone środki na elektronicznej portmonetce – dodawał zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

W kwietniu w białostockich autobusach pojawią się biletomaty. Bilet będzie można kupić za pomocą karty miejskiej lub płatniczej. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl