SŁUCHAJ ONLINE
Styczeń 27, 2020

Marszałek podsumowuje działania promujące Podlasie i przeprasza za Lorda Kruszwila

fot. Ewelina Andrzejewska
Po zamieszaniu i negatywnych emocjach, jakie wywołał filmik mający promować województwo podlaskie, który na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego zrealizował youtuber Lord Kruszwil, marszałek Artur Kosicki jeszcze raz zabrał głos w tej sprawie.

 

Jego zdaniem produkcja była pomyłką Urzędu Marszałkowskiego i nigdy nie powinna się pojawić, dlatego marszałek wyciągnął już pewne konsekwencje.

Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji został rozwiązany i zamieniony na dwa biura, zwolniona została osoba, która wtedy pełniła funkcję nadzorującego departament. I mogę tylko jeszcze raz przeprosić za to mieszkańców województwa podlaskiego – mówił marszałek Kosicki.

Marszałek nie chce, aby nietrafione działanie promocyjne przyćmiło pozostałe inicjatywy, które były podejmowane w ubiegłym roku. Dlatego podsumował wydarzenia, które zarząd dofinansowywał; od biegów, koncertów i wydarzeń charytatywnych przez festiwale muzyczne, po duże wydarzenia komercyjne transmitowane w telewizji.

Około 6 milionów widzów oglądało Disco pod gwiazdami, a 80 tys. osób uczestniczyło w tym koncercie. Ponad 2 miliony widzów obejrzało wakacyjną trasę Dwójki. Średnio milion osób obejrzało serial Rodzinka.pl, którego jeden z odcinków był nagrywany w województwie podlaskim – dodawał marszałek Artur Kosicki.

Marszałek zapowiedział również, że województwo będzie miało opracowaną strategię promocji, zanim dokument powstanie zostaną przeprowadzone badania dotyczące postrzegania naszego regionu. Na ten cel województwo wyda 250 tys. zł. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl