Dzień Otwarty to okazja, by poznać innowacyjne pomysły studentów i naukowców z największej uczeni technicznej w północno-wschodniej Polsce, zobaczyć na żywo łaziki marsjański lub bolid Formuły Student, przekonać się w czym pomaga nam sztuczna inteligencja, poznać tajemnice światłowodu, wydać rozkazy robotom, czy sprawdzić w praktyce działanie odnawialnych źródeł energii.
– Podczas Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej, uczestnicy poznają możliwości 29 kierunków studiów I stopnia, prowadzonych przez 6 wydziałów Uczelni – począwszy od automatyki i robotyki, przez inżynierię środowiska, po turystykę, czy zarządzanie. Przyszłych inżynierów z pewnością zaciekawią nowe technologie i rozliczne patenty, które mają praktyczne zastosowanie w naszym życiu. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci, którzy chcą łączyć medycynę z naukami technicznymi na kierunku inżynieria biomedyczna, jak i ci utalentowani artystycznie, którzy mogą wybrać architekturę, czy grafikę – mówi Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz, kierownik Działu Promocji Politechniki Białostockiej.
– Młodzi ludzie dowiedzą się m.in.: jak przebiega rekrutacja, wezmą udział prezentacjach poszczególnych wydziałów, a także w pokazach i warsztatach prowadzonych przez naukowców – do wyboru aż 20 ścieżek tematycznych. Uczestnicy poznają też możliwości studiów zagranicznych, perspektywy zawodowe oraz obejrzą projektów studentów, którzy opowiedzą im o plusach studiowania w Politechnice Białostockiej – dodaje Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz.
Pełna lista wydarzeń Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej oraz zapisy na stronie: dni.pb.edu.pl
Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej odbędzie się 22 marca, w godz. 9-15.
Uczestnicy mogą bezpłatnie korzystać z takich atrakcji jak:
- wykłady, prezentacje, pokazy i warsztaty prowadzone przez naukowców
- prezentacje oferty edukacyjnej 6 wydziałów Politechniki Białostockiej
- dostęp do innowacyjnych laboratoriów i pracowni uczelni
- prezentacje dotyczące rekrutacji „krok po kroku”
- spotkania z ekspertami uczelni, którzy zaprezentują możliwości studiowania za granicą w ramach programu Erasmus+, przedstawią oferty staży i praktyk
i podpowiedzą, jakich specjalistów szukają pracodawcy, opowiedzą o możliwości rozwoju kompetencji językowych - spotkania ze studentami z Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze studiów
- ekspozycja wyjątkowych projektów realizowanych przez studenckie koła naukowe
- zwiedzanie Biblioteki Politechniki Białostockiej
- Wstęp do Centrum Historii im. inż. Mirosława Bujanowskiego
- Wycieczka po Akademickim Centrum Sportu z trenerami uczelni
- Wystawa zdjęć Studenckiej Agencji Fotograficznej
- Pamiątkowe zdjęcia w fotobudce
- Kawa serwowana przez profesjonalnych baristów. (pb)