SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Maj 4, 2021

ZUS. Można już wnioskować o pomoc w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej

tablica informacyjna w białostockim oddziale ZUS źródło: ZUS Białystok
Od 4 maja przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS). To już 9 odsłona Tarczy antykryzysowej.

 

– Do tej pory Oddział ZUS w Białymstoku przyjął ok 160 tys. wniosków i przyznał wsparcie w postaci świadczenia postojowego i zwolnienia z opłacania składek na kwotę blisko 500 mln złotych. Z nowej tarczy może skorzystać kilkadziesiąt branż. Ważny jest kod PKD. Należy również wykazać 40 proc. spadek przychodów w danych miesiącach – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Z tzw. Tarczy 9.0 będą mogli skorzystać m.in. przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce COVID-19. To ponad 60 branż z określonymi kodami PKD m.in. działalność taksówek osobowych, działalność obiektów sportowych, restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne, salony kosmetyczne, fryzjerskie, sklepy meblowe, budowlane i prowadzące handel detaliczny w galeriach handlowych. (mt/mc)