SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Sierpień 1, 2020

Znamy następcę Iwajło Petewa

Bogdan Zając, fot. jagiellonia.pl
Bogdan Zając został nowym trenerem. Jagiellonii Białystok. 47-letni szkoleniowiec związał się z żółto-czerwonymi rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Po zakończeniu kariery zawodniczej trenerskiego fachu uczył się od Adama Nawałki. W roli asystenta byłego selekcjonera biało-czerwonych pracował w sztabach GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lecha Poznań. Jesienią 2013 roku dwukrotnie poprowadził w Ekstraklasie Górnika Zabrze. Nowy szkoleniowiec naszej drużyny zastępował wówczas trenera Adama Nawałkę. Zabrzanie ulegli na wyjeździe Lechowi Poznań i pokonali przy Roosevelta Wisłą Kraków.

 

Dla 47-letniego szkoleniowca praca w Jagiellonii będzie pierwszą w karierze samodzielną pracą z seniorskim zespołem. – W Ekstraklasie prowadziłem zespół w dwóch spotkaniach. Wcześniej prowadziłem też zespół juniorski, z którym wywalczyliśmy awans do najwyższej ligi w ich kategorii wiekowej. Nie jestem zatem nowicjuszem. Byłem ponadto przez wiele lat prężnie działającym trenerem u boku Adama Nawałki. Robiłem odprawy, analizy, na bieżąco prowadziłem zajęcia, takie rzeczy nie są mi obce. Teraz mam szansę wykazać się sam. Przeszedłem dobrą szkołę u trenera. Myślę, że jestem gotowy – zapewnia nowy szkoleniowiec białostoczan.

 

Wraz z trenerem Zającem w białostockim klubie pracę rozpoczną Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Gerard Juszczak (asystent trenera, analityk) i Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego). (jagiellonia.pl/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl