SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Kwiecień 8, 2019

Wydział Komunikacji w Łapach prawie gotowy. Ma zacząć działać w tym tygodniu

źródło: Starostwo Powiatowe w Białymstoku
W Łapach też będzie można zarejestrować auto. Już za kilka dni ma zacząć tam działać filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

 

Jak informują urzędnicy, wszystko jest już gotowe. W tej chwili Starostwo czeka na konfigurację systemu informatycznego. Wydział będzie mieścić się przy ul Piaskowej 9. Na początku będzie tam dwóch urzędników (przejdą z Wydziału Komunikacji ze Starostwa w Białymstoku). Później jeżeli zajdzie potrzeba, to obsada kadrowa zostanie zwiększona.

W filii w Łapach będzie można załatwiać wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdów (rejestracja pojazdu czasowa i stała, wyrejestrowanie, zgłoszenie sprzedaży, skierowanie na nabicie cech identyfikacyjnych pojazdu, skierowanie na wykonanie zastępczej tabliczki znamionowej, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, zamieszczenie w dowodzie rejestracyjnym adnotacji urzędowych, wydanie zaświadczenia dot. rejestracji pojazdu, itp.). Urzędnicy zakładają, że sprawy będą załatwiali tam nie tylko mieszkańcy gminy Łapy, ale też gmin sąsiednich, tj. Suraż, Poświętne czy Turośń Kościelna. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl