SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Październik 30, 2020

Wszystkich Świętych. Rząd zamyka cmentarze na 3 dni

fot. Małgorzata Turecka
31 października, a także 1 i 2 listopada decyzją premiera rządu RP Mateusza Morawieckiego cmentarze będą zamknięte. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń i zgonów na COVID-19.

 

– Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób – mówił premier Morawiecki.

Premier zwrócił się również z apelem do seniorów, by w najbliższym czasie w ogóle pozostali w domach i unikali kontaktów z dziećmi czy wnukami.

W piątek (30.10) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 21 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce. Resort przekazał także informację o śmierci 202 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

W związku z decyzją premiera o zamknięciu cmentarzy w Białymstoku nie będą obowiązywały wprowadzone już zmiany w organizacji ruchu w rejonie nekropolii. Nie będą też kursowały specjalne linie BKM, dojeżdżające na cmentarze. (mt/mc)

 

 

 

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl