SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Czerwiec 11, 2021

Supraśl. Studenci z całego kraju zmierzą się w biegach przełajowych

Plakat promujący biegi przełajowe fot. mat. pras.
Politechnika Białostocka jest gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Miejscem zmagań będzie Uroczysku „Glinki” w Supraślu.

 

W „ampach” w biegach przełajowych wezmą udział reprezentanci ok. 60 uczelni wyższych z całego kraju w liczbie ponad 600 studentek i studentów.

Program zawodów obejmuje biegi kobiet na dystansach 3 km i 6 km oraz biegi mężczyzn na 4,5 km i 9 km. W programie Mistrzostw znalazła się nowa konkurencja, mianowicie sztafeta 4×1500 m, z udziałem 2 kobiet i 2 mężczyzn, reprezentujących każdą uczelnię.

 

Z kolei w piątek (11.06) w Lublinie rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W zawodach wystartuje ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników, reprezentujących 52 uczelnie.

Wśród zgłoszonych studentów są reprezentanci trzech białostockich uczelni – Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku i Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

Pierwszego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, tj. w piątek (11.06) zawodnicy rywalizować będą na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, 100 metrów dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym oraz w sztafetach 4×50 metrów stylem dowolnym i zmiennym.

W sobotę (12.06) zaś studenci będą ścigać się na 50 metrów klasycznym i motylkowym, na 100 zmiennym i w sztafetach mieszanych 4×50 dowolnym. (mt)