SŁUCHAJ ONLINE
Luty 18, 2020

Siostry Maliszewskie oficjalnie są już Ambasadorkami Białostockiego Sportu

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok
Natalia Maliszewska i Patrycja Maliszewska z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia podpisały umowę o współpracy z prezydentem Białegostoku. Ambasadorki Białostockiego Sportu będą promować miasto w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i w social mediach.

 

Natalia Maliszewska na uroczystość podpisania umowy przyjechała prosto z zawodów Pucharu Świata w Holandii. W weekend po raz pierwszy w historii zajęła 3. miejsce na 1000 metrów w zawodach tej rangi. To historyczne osiągnięcie białostoczanki na tym dystansie, dotychczas odnosiła sukcesy w biegach na 500 metrów. W ubiegłym roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, a siedem lat temu brązowy w sztafecie na tym samym dystansie.

Patrycja Maliszewska to także utytułowana zawodniczka Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia – jest sześciokrotną medalistką mistrzostw Europy, to także dwukrotna olimpijka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Tytuł Ambasadora Białostockiego Sportu ma również młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki. Umowa z nim jeszcze nie została podpisana. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl