SŁUCHAJ ONLINE
Październik 8, 2019

Seniorzy będą się kształcić. Na UMB zainaugurowano Uniwersytet Zdrowego Seniora

fot. Małgorzata Turecka
W Białymstoku zainaugurowano siódmą edycję Uniwersytetu Zdrowego Seniora. To wspólna inicjatywa Uniwersytetu Medycznego i Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przeznaczona dla osób powyżej 60 roku życia.

 

Z zajęć skorzysta około 50 seniorów. Wezmą udział w zajęciach praktycznych oraz w wykładach i spotkaniach ze specjalistami. Dzięki temu poszerzą swoją wiedzę na temat opieki medycznej, stosowania leków i suplementów diety w chorobach podeszłego wieku. W programie są także zajęcia aktywizujące ruchowo i z podstaw informatyki.

– Uniwersytet dla seniorów to niezwykle cenna inicjatywa, ponieważ ma na celu aktywizację osób starszych. Służy nie tylko rozwojowi intelektualnemu, ale też – co bardzo istotne w przypadku tej grupy wiekowej – integracji społecznej – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Zajęcia prowadzone są na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przy wsparciu finansowym urzędu miejskiego. W latach 2019-2021 na zajęcia dla seniorów białostocki magistrat przeznaczył 135 tys. złotych. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl