SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Wrzesień 18, 2020

Ruszyła akcja #MarszałekWszystkichGmin. Na początek Artur Kosicki odwiedził gminę Turośl

fot. Małgorzata Sawicka/UMWP
Marszałek województwa Artur Kosicki zainaugurował w gminie Turośl akcję #MarszałekWszystkichGmin. W lipcu – po wygranych przez PiS wyborach prezydenckich – marszałek województwa zapowiedział wizytę w każdej podlaskiej gminie.

 

– Chciałbym być w każdej gminie osobiście, chciałbym podczas spotkań z radnymi, z mieszkańcami rozmawiać o ich problemach. Chciałbym, żebyśmy wspólnie też z członkami, z radnymi z tego okręgu powiedzieli, co dotychczas zrobiliśmy dla danej gminy, jakie inwestycje zostały poczynione ze środków budżetu województwa podlaskiego, jakie inwestycje zostały dofinansowane z RPOWP czy też jakie inwestycje drogowe czy infrastrukturalne żeśmy wykonali – mówił marszałek Artur Kosicki.

Wizyty w gminach mają potrwać 3 lata, do kolejnych wyborów samorządowych.

– To jest ambitne przedsięwzięcie, bo gmin w województwie podlaskim jest 118 gmin. Ale, tak jak powiedziałem na samym początku kadencji: stawiamy sobie ambitne cele. Poza tym chcemy usłyszeć od ludzi, jakie są nich problemy, czego oni oczekują od nas, bo tylko w taki sposób możemy faktycznie wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyć taki program w nowych wyborach, który będzie odpowiadał na zapotrzebowanie naszych mieszkańców – dodawał Kosicki.

Marszałek zamierza odwiedzać jedną lub dwie gminy w tygodniu. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl