SŁUCHAJ ONLINE
Lipiec 31, 2020

Rozśpiewany spacer ma przypomnieć o Podlaskiej Oktawie Kultur

fot. Katarzyna Cichoń
Ulicami Białegostoku przejdzie w piątek (31.07) rozśpiewana parada. Będzie to grupa wokalna Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”.

 

Kilkanaście osób w strojach ludowych, przejdzie przez centrum Białegostoku śpiewając pieśni ludowe, pochodzące z Suwalszczyzny, Podlasia i Kurpi. W ten sposób wokaliści, którzy od niespełna roku śpiewają w Kurpiach, chcą się zaprezentować białostoczanom, ale także przypomnieć, że w tym czasie powinien odbywać się festiwal Oktawa Kultur, który z powodu epidemii koronawirusa został odwołany.

Nie będzie to koncert, raczej happening i chcemy przypomnieć mieszkańcom, że właśnie w tych dniach odbywała się Oktawa, że było super. Miasto żyło, chodziło po nim wiele grup ludzi w strojach ludowych, więc mam nadzieję, że tym spacerem obudzimy wspomnienia – wyjaśnia Marta Szałkiewicz z Podlaskiego Instytutu Kultury.

Wokaliści rozśpiewany spacer rozpoczną przy fontannie w Parku Planty.

Następnie przejdziemy wzdłuż ulicy Akademickiej, zatrzymamy się przy pomniku psa Kawelina, gdzie będziemy śpiewać. Później przejdziemy w okolice Katedry, skąd wyruszała parada inaugurująca Podlaską Oktawę Kultur. Spacer zakończymy przy Ratuszu, gdzie zawsze stała scena główna festiwalu, pod koniec lipca zawsze tętniło tam życie – dodaje Marta Szałkiewicz.

Spacer wyruszy o 19.00 i potrwa około pół godziny. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl