SŁUCHAJ ONLINE
Wrzesień 12, 2019

Rozpoczyna się projekt ekologiczny na terenie Siemianówki

fot. Katarzyna Cichoń
Gmina Michałowo zrealizuje projekt ekologiczny na terenie Siemianówki. Umowa na jego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego została już podpisana.

 

– Przystępujemy do realizacji projektu w systemie „projektuj i buduj”. Nasza koncepcja została przyjęta i najwyżej oceniona w tej grupie. Teraz będziemy sporządzać dokumentację techniczną, co potrwa przez 2020 rok i mam nadzieję, że z budową ruszymy z początkiem 2021 roku, tak by w ciągu dwóch lat, czyli do 2023 roku, zrealizować projekt – mówi burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

Projekt pod nazwą: „Zachowanie cennych zasobów przyrodniczych na terenie zbiornika Siemianówka w Gminie Michałowo” zakłada, że plaża w Rudni będzie rozbudowana, a w ramach inwestycji powstaną hangary pływające, pomosty cumownicze, tarasy edukacyjno-wypoczynkowe i żuraw obrotowy do wodowania jednostek pływających. Powstanie też Centrum Edukacji Ekologicznej, platformy pływające dla ptaków i budynek monitorowania ptaków. W pobliżu plaży powstaną także miejsca parkingowe, parking dla pojazdów kempingowych, stacja rowerowa i pola namiotowe.

Wartość projektu to 9,5 mln złotych, a dofinansowanie wynosi prawie 7 mln złotych. (mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl