SŁUCHAJ ONLINE
Lipiec 12, 2019

Program „Dobry start” z rozszerzeniem

fot. Ewelina Andrzejewska
O zmianach w programie „Dobry start” i dodatku dla osób niepełnosprawnych mówili w czwartek (11.07) w Białymstoku podlascy posłowie.

 

Od początku lipca można składać wnioski elektroniczne o 300 złotych na wyprawkę szkolną. Natomiast od 1 sierpnia będą przyjmowane dokumenty w formie papierowej. Od tego momentu, po raz pierwszy o to świadczenie mogą ubiegać się również uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych do 20. roku życia, lub 24. – w przypadku orzeczonej niepełnosprawności.

– Szkołami dla dorosłych są zaoczne technika i licea, w których naukę często podejmują np. osoby po zawodówkach. I to jest ta nowa grupa docelowa w ramach programu „Dobry start” – mówi poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski.

Kolejną zmianą w programach socjalnych ma być 500 złotych dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

O świadczenie uzupełniające będą mogły ubiegać się osoby, które skończyły 18 lat, i u których orzeczona jest niezdolność do samodzielnej egzystencji. Wsparcie zostanie przyznane tym, których dotychczasowe świadczenie nie jest wyższe niż najniższa renta – dodaje poseł, prof. Henryk Wnorowski.

Świadczenie uzupełniające ma funkcjonować od 1 sierpnia bieżącego roku. Szacuje się, że skorzysta z niego pół miliona osób w Polsce. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl