SŁUCHAJ ONLINE
Październik 8, 2019

Prezydent zabiera głos w sprawie północnej obwodnicy kolejowej Białegostoku

fot. Małgorzata Turecka
Prezydent Białegostoku sprzeciwia się planowanemu przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe przebiegowi północnej obwodnicy kolejowej Białegostoku. Tadeusz Truskolaski wystosował w tej sprawie list do prezesa zarządu tej spółki.

 

Prezydent domaga się jak najszybszego upublicznienia planu nowego przebiegu obwodnicy, a także oficjalnego potwierdzenia rezygnacji z dotychczas prezentowanych wariantów. W liście do prezesa spółki pisze: „To niedopuszczalne, by linia kolejowa przecinała posesje i domy mieszkańców białostockich osiedli Dziesięciny i Zawady oraz Dobrzyniewa Dużego i Wasilkowa”.

Proponowana do tej pory przez PKP trasa północnej obwodnicy kolejowej Białegostoku budzi sprzeciw zarówno mieszkańców Białegostoku, jak też gmin Dobrzyniewo Duże i Wasilków. Mieszkańcy, którzy są przeciwko budowie północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku, mogą uczestniczyć w zbiorowym sprzeciwie skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy, którzy chcą przyłączyć się do petycji, mogą do poniedziałku (14.10) złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie przy ul. Białostockiej 7 w Biurze Obsługi Interesanta. Formularz wniosku można pobrać na stronie www.wasilkow.pl. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl