SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Kwiecień 7, 2021

POSG. 500 złotych za spacer po pasie drogi granicznej

Czerwona tablica z białym napisem pas drogi granicznej wejście zabronione źródło: POSG
Spacer w pobliżu granicy może słono kosztować. Przekonało się o tym sześć osób, które w miniony weekend naruszyły zakaz przebywania na pasie drogi granicznej. Wszyscy zostali ukarani mandatami po 500 złotych każdy.

 

– Funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej trzech osób. Sprawcami zdarzenia byli cudzoziemcy – obywatel Francji, Włoch i Hiszpanii. Pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej oraz o zakazie wejścia na pas drogi granicznej postanowili zrobić sobie wędrówkę wzdłuż linii granicy. Wejścia na pas drogi granicznej odnotowano także na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach. Dwie osoby (obywatel Polski i obywatel Chile) weszły na pas drogi granicznej, na pas wjechał też rowerzysta – informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczna przypomina, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 złotych. (mt/mc)