SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Czerwiec 10, 2021

Politechnika Białostocka zaprasza na Piknik Rajdowy

Tabliczka z napisem wydział mechaniczny PB fot. Małgorzata Turecka
Tego wydarzenia nie warto będzie przegapić. Politechnika Białostocka szykuje Piknik Rajdowy, na którym pokaże ścigający się w wyścigach formuły student Bolid CMS-06 i auto typu rallycross – Waldi1. Oba pojazdy zbudowali studenci z Cerber Motorsport Wydziału Mechanicznego uczelni.

 

Będzie można je oglądać w najbliższą sobotę i niedzielę, 12 i 13 czerwca między 10.00 a 18.00 na placu przed Teatrem Dramatycznym. To też okazja do rozmowy ze studentami o pracy w Cerber Motorsport działającego w ramach Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club.

Bolid w 3,3 sekundy rozpędza się do 100 km/h.Pojazd wykorzystuje kompozytową konstrukcję samonośną. Studenci z Politechniki Białostockiej wykorzystali do budowy swojego bolidu silnik Honda CBR 600 RR.

Studenckie Koło Naukowe Cerber Motorsport działa na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Organizacja powstała w listopadzie 2011 roku, za sprawą 17 studentów, pasjonatów motoryzacji. Na przestrzeni lat ponad 200 osób pracowało nad sześcioma generacjami bolidów CMS.

Piknik Rajdowy Politechniki Białostockiej to impreza towarzysząca 40. Rajdowi Podlaskiemu. Organizatorzy szykują atrakcje dla całej rodziny. Będzie wystawa samochodów nowych i zabytkowych, plac zabaw i dmuchańce dla dzieci, czy pokazy tańca i konkursy z nagrodami. (mt)