SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Lipiec 22, 2021

Politechnika Białostocka ma jeszcze wolne miejsca na kilkunastu kierunkach

Studentki siedzą przy biurku w laboratorium fot. Politechnika Białostocka
Wciąż jest szansa, by dostać się na studia na Politechnice Białostockiej. Od soboty (24.07) chętni będą mogli złożyć podanie o przyjęcie na uczelnię w ramach wolnych miejsc.

 

A te są jeszcze na kilku wydziałach. Zainteresowani studiowaniem na studiach stacjonarnych I stopnia do wyboru mają: gospodarkę przestrzenną, inżynierię rolno-spożywczą, inżynierię środowiska, leśnictwo (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku), ekoenergetykę, elektronikę i telekomunikację, elektrotechnikę i elektrotechnikę dualną (Wydział Elektryczny), informatykę i ekonometrię, matematykę stosowaną (Wydział Informatyki), turystykę i rekreację, zarządzanie i inżynierię produkcji, zarządzanie i inżynierię usług (Wydział Inżynierii Zarządzania), automatykę i robotykę, inżynierię biomedyczną, mechanikę i budowę maszyn, mechatronikę (Wydział Mechaniczny).

Są także jeszcze wolne miejsca na studiach stacjonarnych II stopnia. Na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku czeka BIM-modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, a na Wydziale Inżynierii Zarządzania – zarządzanie.

Ostateczne listy kandydatów zostaną ogłoszone 29 lipca.

Według ministerialnych planów, studenci na uczelnie mają wrócić jesienią. To szczególnie ważne dla uczelni technicznych.

– Kierunki techniczne jakie oferuje kandydatom Politechnika Białostocka wymagają w procesie kształcenia realizacji między innymi form zajęć w postaci laboratoriów, pracowni specjalistycznych, które ze względu na treści programowe wymagają obecności studentów w murach Uczelni – mówi dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, prorektor ds. studenckich. – Nowoczesna baza laboratoryjna Uczelni umożliwia poznawanie nowych technologii, dzięki którym nasi absolwenci doskonale odnajdują się na rynku pracy. Dyplom Politechniki Białostockiej jest bardzo często kluczem do znalezienia interesującej, dobrze płatnej pracy. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dlatego też kształcenie z wykorzystaniem najnowszych technologii jest atrakcyjne dla kandydatów i ułatwia start na rynku pracy – dodaje prorektor Szusta. – Firmy z regionu kontaktują się z Politechniką Białostocką poszukując pracowników. Dlatego też uważamy, że nasi absolwenci znajdą zatrudnienie. (mt)