Politechnika Białostocka otrzymała prestiżowe dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ na realizację projektu CONN’COR. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie ukraińskich uczelni w kształceniu przyszłych inżynierów elektryków, szczególnie w obliczu zniszczeń wywołanych wojną.
Na czym polega projekt CONN’COR?
Głównym celem projektu jest udoskonalenie procesów dydaktycznych w dziedzinie inżynierii elektrycznej. Nauczyciele akademiccy z różnych krajów będą wspólnie opracowywać nowe metody nauczania, które pozwolą na efektywniejsze przygotowanie studentów do pracy zawodowej. Ponadto, studenci będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i współpracy przy wspólnych projektach.
Dlaczego ten projekt jest ważny?
Wojna na Ukrainie spowodowała ogromne zniszczenia w infrastrukturze energetycznej tego kraju. Odbudowa systemu energetycznego wymaga wykwalifikowanych specjalistów. Projekt CONN’COR ma na celu wsparcie ukraińskich uczelni w kształceniu takich specjalistów i przyczynienie się do odbudowy kraju.
Kto odpowiada za realizację projektu na Politechnice Białostockiej?
Za realizację projektu odpowiedzialni są dr inż. Jarosław Forenc oraz dr inż. Jarosław Makal, prof. PB z Wydziału Elektrycznego.
Jak długo będzie trwał projekt?
Projekt będzie realizowany przez 12 miesięcy, od listopada 2024 roku do października 2025 roku.
Politechnika Białostocka po raz kolejny udowadnia, że jest uczelnią aktywnie zaangażowaną w międzynarodową współpracę i wspierającą ważne społeczne inicjatywy. (pc)