W ofercie studiów stacjonarnych pierwszego stopnia jest 28 kierunków, w tym nowość – energetyka cieplna. Na studiach stacjonarnych drugiego stopnia miejsca są na dwóch kierunkach. To BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, a także zarządzanie. Najwięcej miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia czeka na kierunkach: informatyka, budownictwo, logistyka, zarządzanie i inżynieria środowiska.
– Zapraszam wszystkich maturzystów do studiowania na Politechnice Białostockiej – zachęca dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB, Prorektor ds. Kształcenia. – Na naszej uczelni świetnie odnajdują się zarówno absolwenci techników, jak i humaniści. Mając otwarty umysł na pewno nauczycie się programować, zostaniecie świetnymi logistykami, czy wpadniecie w wir badań, jakimi zajmuje się blisko 60. studenckich kół naukowych. Nie obawiajcie się matematyki – nasi wykładowcy wszystko wytłumaczą i wskażą, jak w prosty sposób zaprzyjaźnić się z przedmiotami ścisłymi. Liczne praktyki w przedsiębiorstwach pozwolą wam już w trakcie studiów znaleźć dobrą pracę.
W tym roku Politechnika Białostocka przygotowała nowy kierunek – energetykę cieplną.
– Energetyka cieplna to jest kierunek, który obejmuje swoim zasięgiem różne obszary energetyki, takie które nam się rzeczywiście kojarzą wprost z energetyką, czyli z konwersją różnych źródeł energii również energii odnawialnej na moc elektryczną, ale również ten kierunek obejmuje wszelkiego rodzaju technologie związane z konwersją energii na ciepło i chłód, a więc i pompy ciepła, i chłodnictwo, i klimatyzację – informuje prof. dr hab. inż. Dariusz Butrymowicz, kierownik Katedry Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.
Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Studenci mogą się tu kształcić na sześciu wydziałach. (mt)
Z Martą Tomiczek i Anną Kondracką z Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej rozmawiała Julitta Grzywa: