SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Październik 16, 2020

Policja. Nowy radiowóz z dotacją z budżetu województwa

Marszałek Olbryś i gen. Szewc stykają się łokciami zamiast podania rąk. Generał trzyma w drugiej ręce teczkę z umową fot. Paulina Dulewicz/UMWP
Kolejne 80 tys. złotych przekazał podlaskiej policji, Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup nowego, nieoznakowanego radiowozu. Porozumienie w tej sprawie podpisał w piątek (16.10) wicemarszałek Marek Olbryś oraz gen. Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

 

Przekazane pieniądze pomogą kupić samochód osobowy w policyjnej wersji nieoznakowanej RD Video na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa jest dla nas bardzo ważne. Ten samochód bardzo się przyda, bo ściga przede wszystkim ludzi, którzy jeżdżą za szybko i łamią przepisy, co sprzyja wypadkom – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Jak zaznaczył gen. Robert Szewc, nowy radiowóz będzie autem o znakomitych parametrach. Będzie służyło do ścigania piratów drogowych na „zachodnich kresach województwa podlaskiego”. Nowy samochód pojawi się na drogach jeszcze w tym roku.

80 tys. złotych na zakup nowego radiowozu to kolejne w tym roku wsparcie udzielone policjantom przez samorząd województwa. Poprzednie porozumienie opiewało na kwotę 160 tys. złotych. Pozwoliło to na dofinansowanie zakupu trzech radiowozów. (mt/mc)