Weekend przyniósł trzynaście nowych zakażeń koronawirusem. Nowe przypadki zakażenia odnotowano w powiecie grajewskim i w Białymstoku.
W stolicy Podlasia pozytywnie test wyszedł u pięciu młodych kobiet i dwóch młodych mężczyzn. Wszyscy przebywają w izolacji domowej.
Z kolei w powiecie grajewskim zachorowały dwie starsze kobiety, kobieta w sile wieku, starszy mężczyzna, mężczyzna w sile wieku i dziecko. Wszystkie te osoby także są w domu.
Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 988 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Wyzdrowiały kolejne 3 osoby (w sumie 857): starsza kobieta z powiatu grajewskiego, młoda kobieta z powiatu grajewskiego oraz młoda kobieta z powiatu hajnowskiego. (mt/mc)