SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Luty 23, 2021

Oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Budynek ZUS w Białymstoku fot. Ewelina Andrzejewska
ZUS ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Oszuści informują w nich o niedopłacie składek i konieczności uregulowania jej w ciągu 24 godzin.

 

Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl.

– Ostrzegamy, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci – mówi Katarzyna Krupicka, rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

ZUS przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nigdy nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu.

– W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl – dodaje rzeczniczka. (mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl