SŁUCHAJ ONLINE
Lipiec 11, 2019

Operacja zaćmy bez kolejki. W regionie zabieg zrobimy w dziewięciu miejscach

fot. Katarzyna Cichoń
W Podlaskiem znacząco zmniejszyły się kolejki na operację zaćmy. W niektórych miejscach najbliższy wolny termin znajdziemy jeszcze w lipcu.

 

W regionie mamy dziewięć miejsc udzielania świadczeń, w tym jedno dla dzieci. W Białymstoku zabiegi usunięcia zaćmy dla dorosłych można wykonać w czterech miejscach, w Suwałkach w dwóch miejscach i po jednym w Łomży i w Bielsku Podlaskim.

– Naturalnym jest to, że najszybciej zabieg można wykonać w miastach, gdzie jest najwięcej świadczeniodawców. Zachęcam pacjentów, żeby korzystali z portalu terminyleczenia.nfz.gov.pl – tam można sprawdzić pierwszy wolny termin na każdy zabieg i każdą wizytę. Obsługa portalu jest bardzo prosta i intuicyjna. Zachęcam również do kontaktu telefonicznego z naszą infolinią dla pacjentów 800-190-590 oraz z podlaskim oddziałem NFZ i naszymi delegaturami w terenie. Wszystkie numery dostępne są na naszej stronie www.nfz-bialystok.pl – mówi Rafał Tomaszczuk, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ.

Nie ma żadnej rejonizacji, każdy pacjent może szukać najszybszego terminu gdzie tylko chce, również poza swoim miejscem zamieszkania. Tym bardziej, że sam zabieg operacyjny usunięcia zaćmy wykonywany jest najczęściej w ciągu kilkunastu minut co oznacza, że tego samego dnia możemy wrócić do domu. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl