SŁUCHAJ ONLINE
Luty 12, 2020

„Oddaleńcy”. Twórczość Leśmiana w interpretacji młodych twórców

fot. Ewelina Andrzejewska
„Oddaleńcy” – to tytuł nowego spektaklu, który już w tym tygodniu będzie można zobaczyć na deskach Akademii Teatralnej w Białymstoku.

 

Powstanie sztuki było możliwe dzięki współpracy twórczyni spektaklu – absolwentki i wykładowczyni Akademii – z uczelnią, która udostępniła scenę. „Oddaleńcy”, to dwuosobowy spektakl oparty na twórczości Bolesława Leśmiana. Artyści, którzy tworzący sztukę czerpią z teatru formy, performance’u, koncertu i kultury punkowej.

W tym spektaklu poruszamy wiele tematów. Tak jak Bolesław Leśmian, który w swojej twórczości dotykał wielu spraw. Na pewno zastanawiamy się nad istotą życia i śmierci. Co oznacza ten świat i zaświat, jaka jest różnica między tymi rzeczywistościami. Bolesław Leśmian też mówił o wolności twórcy. Znane są nam wszystkim jego neologizmy, tzw. „leśmianizmy”, czyli wolność słowa, żeby samo słowo nie było tylko nośnikiem treści, ale też małym dziełem sztuki. Także temat wolności twórców też jest poruszany w spektaklu – wyjaśniała reżyserka przedstawienia Natalia Sakowicz.

Premiera zaplanowana jest na najbliższy piątek. Sztuka będzie też grana także w sobotę i niedzielę. Spektakl jest przewidziany dla widzów od 14 roku życia. (ea/mc)

 

Relacja Eweliny Andrzejewskiej
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl