
To okazja, by nadać drugie życie ubraniom i tekstyliom, pomagając jednocześnie potrzebującym. W jednej z białostockich galerii handlowych odbędzie się druga edycja akcji „Dobre rzeczy”.
W piątek (28.03) i w sobotę (29.03) można do galerii handlowej przynieść tekstylia w dobrym stanie. Może to być odzież damską, męską i dziecięcą, buty, torby, ale też pościel czy firany.
– To dobre rzeczy, bo oddajemy to, co już nam jest niepotrzebne, a innym może się przydać i przełożyć się na to właśnie rzeczone dobro. W tym roku nawiązaliśmy współpracę z fundacją Eko Textil, która od każdego kilograma przekazanej odzieży tekstylnej przeznaczy 50 groszy na rzecz fundacji Avalon, która zajmuje się pomocą osobom chorym i potrzebującym rehabilitacji – mówi Alicja Kasprzyk-Siemienkiewicz, organizatorka akcji „Dobre rzeczy”.
Podczas akcji będzie też stoisko Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku, gdzie będzie można więcej dowiedzieć się jak prawidłowo utylizować tekstylia. Ponadto w sobotę (29.03) o 11:00 odbędą się warsztaty z upcyklingu. (hk)