SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Kwiecień 30, 2021

Obchody świąt majowych w Białymstoku

Do sadzonek dębów są przyczepione karteczki z napisem: 230 dębów na 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pod tym hasłem znajduje się podpis prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Drzewka są przewiązane żółto - czerwonymi wstążkami fot. Ewelina Andrzejewska
230 dębów rozdał białostocki magistrat mieszkańcom z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. To jeden z elementów upamiętnienia nadchodzących świąt majowych.

 

Sadzonki drzew były rozdawane w Parku Planty i mógł je otrzymać każdy chętny.

W sobotę (1.05) przypada 17. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji miasto zostanie udekorowane polskimi i unijnymi flagami.

– W południe, w centrum będzie odtworzona „Oda do radości”. W niedzielę (2.05) zostanie ustawionych 8 stojaków z kotylionami, będzie ich łącznie 4 tysiące. Kokardy narodowe będzie można zabrać, aby 2 i 3 maja nosić przypięte do ubrania – zapowiada prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Z kolei 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o 12.00 prezydent miasta złoży wieniec przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, również w południe będzie można usłyszeć hymn Polski oraz pieśni: „Śpij kolego” i „Majowa jutrzenko”. (ea/mc)