SŁUCHAJ ONLINE
Czerwiec 30, 2020

Nowy sezon i zupełnie nowe rowery. Można już korzystać z BiKeR-ów

źródło: UM Białystok
Mieszkańcy Białegostoku, Kleosina i Choroszczy znowu mogą już korzystać z bikerów. Nowy, siódmy już sezon przynosi wiele nowości. To m.in. rowery z fotelikami dla dzieci, ale przede wszystkim nowy sposób korzystania z rowerów.

 

BiKeRy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 92 tysiące osób, które dokonało ponad 3 miliony wynajmów.

BiKeR nam się rozrósł właściwie podwójnie, dlatego że przy pierwszym sezonie było 300 rowerów i 30 stacji. W tej chwili mamy aż 58 stacji i 574 rowery. Wśród tych rowerów 50 to są rowery z fotelikami, mamy też 10 tandemów i 20 rowerów dla dzieci – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Za obsługę systemu ponownie odpowiedzialna będzie Nextbike Polska. Jak mówi Jakub Giza, dyrektor ds. rozwoju firmy, zmienił się sposób wypożyczania i zwracania rowerów. – W tylnej części roweru niezależnie od jego typu znajduje się specjalny zamek, który uruchamiamy elektronicznie aplikacją lub kartą zbliżeniową. Natomiast, aby zakończyć wypożyczenie należy przesunąć niebieską dźwignię i zablokować rower. Wypożyczenie kończy się charakterystycznym dźwiękiem. Można to też podejrzeć w aplikacji.  

Od teraz bikery będzie też można oddawać poza stacją, ale za dodatkową opłatą. (mt/mc)

 

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl