SŁUCHAJ ONLINE
Listopad 6, 2019

Można pomagać. W Białymstoku rozpoczął się miesiąc dobroczynności

fot. Ewelina Andrzejewska
Każdy może pomóc i to na kilka sposobów. Rozpoczął się miesiąc dobroczynności – akacja charytatywna Fundacji „Pomóż Im”.

 

Przez cały listopad w różnych punktach Białegostoku, w sklepach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, lokalach, a nawet na strzelnicy będą stały puszki, do których zbierane są pieniądze. Ponadto w drugiej połowie miesiąca zaplanowano bal charytatywny oraz koncert.

Ważnymi punktami Miesiąca Dobroczynności są wydarzenia kulturalne. 23.11 odbędzie się doroczny Bal Charytatywny. Natomiast 26.11 w Operze i Filharmonii Podlaskiej wystąpią gwiazdy największych operowych scen świata: Artur Ruciński, Rafał Siwek i Jacek Laszczkowski. Odpowiednio: baryton, bas i tenor. Podczas koncertu „Wielkie Głosy Małym Bohaterom z Białostockiego Hospicjum” akompaniować im będzie 50-osobowa Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej z gościnnie występującym dyrygentem Wojciechem Semerau Siemianowskim. Widzowie usłyszą najsłynniejsze arie operowe Będzie to niepowtarzalne wydarzenie artystyczne – zapowiadał Miłosz Karbowski z Fundacji „Pomóż Im”.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną głównie na zakup opału dla rodzin podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Miesiąc Dobroczynności organizujemy już po raz szósty. Idea jest bardzo prosta – pomaganie „przy okazji”. Każdy z nas ma w sobie chęć pomagania. My jako fundacja staramy się stworzyć ku temu okazję. Ludziom trzeba czasem podpowiedzieć jak można pomóc. Każda złotówka, każdy grosz jest ważny i cenny. Zbliża się sezon zimowy, mamy już podania o dostarczenie opału dla rodzin naszych podopiecznych i myślę, że to będzie bardzo dobry cel – wyjaśniała wiceprezes Fundacji Pomóż Im Krystyna Skrzycka.

W ubiegłym roku, fundacji udało się zebrać około 30 tys. zł, które zostało przeznaczone na rehabilitację dzieci. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl