SŁUCHAJ ONLINE
Kwiecień 2, 2019

4 mln złotych dla Uniwersytetu w Białymstoku. Na Bibliotekę i Planetarium

fot. Ewelina Gwardiak fot. Ewelina Gwardiak
Biblioteka Uniwersytecka oraz Planetarium. To nowe obiekty, które powstaną na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego. Na ten cel uczelnia otrzymała 4 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Symboliczny czek przywiózł do Białegostoku podlaski poseł Jacek Żalek.

 

– Ta uczelnia swoimi osiągnięciami zyskuje aprobatę w Warszawie i stąd decyzja Pana Premiera Gowina o przyznaniu ponad 4 mln złotych na inwestycję, która po raz kolejny będzie się wpisywała w metropolitalny charakter Białegostoku, bo jest on budowany dzisiaj miarą siły i zaangażowania intelektualnego i twórczego naszych uczelni.’ – mówi poseł Jacek Żalek – mówił poseł Żalek.

Budowa nowych obiektów rozpocznie się jeszcze przed Wielkanocą. Ma ona potrwać do 2021 roku. – Ta inwestycja to dalsza kontynuacja integracji budynków w kampusie przy ul. Ciołkowskiego wokół tak zwanego Placu Słonecznego. Będziemy zasiedlać ten plac kolejnymi budynkami. Pierwszy z nich to właśnie biblioteka. Na środku tego placu powstanie obserwatorium i planetarium. Ta symboliczna pierwsza łopata może zostać wbita jeszcze przed Wielkanocą – mówi Tomasz Zalewski, kanclerz Uniwersytetu w Białymstoku.

Całkowity koszt tej inwestycji wynosi prawie 38 mln złotych. (kj/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl