SŁUCHAJ ONLINE
Lipiec 11, 2019

Marszałek przenosi piknik na dziedziniec Pałacu Branickich. Ma być alternatywą dla Marszu Równości

fot. Ewelina Andrzejewska
Piknik Rodzinny, organizowany przez Urząd Marszałkowski, który planowany był w tym samym miejscu i czasie, co Marsz Równości, odbędzie się, ale w innej lokalizacji, tj. na dziedzińcu Pałacu Branickich.

 

Po tym jak Tęczowy Białystok poinformował o Marszu Równości, do Urzędu Miejskiego zaczęły napływać liczne zgłoszenia o wydarzeniach, które mają odbyć się w tym samym dniu i zbiegać się z trasą parady. Wśród nich Piknik Rodzinny, którego organizator – Urząd Marszałkowski chciał, aby impreza odbyła się na Rynku Kościuszki. Magistrat nie wyraził na to zgody, ponieważ wniosek nie spełniał wymogów formalnych. Ponadto piknik kolidowałby z Marszem Równości, a tego zakazuje ustawa o zgromadzeniach.

Dlatego piknik rodzinny odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Branickich i – jak mówi marszałek – ma być alternatywą dla parady.

Marsz Równości wzbudza bardzo duże emocje wśród białostoczan, a uważam że są one niepotrzebne. Dlatego jako alternatywa został zorganizowany piknik rodzinny – jeśli ktoś nie ma ochoty brać udziału w marszu, zapraszamy na dziedziniec Pałacu Branickich – tłumaczy marszałek Artur Kosicki.

Pierwszy białostocki Marsz Równości odbędzie się 20 lipca o 14.00 i przejdzie trasą: plac NZS, następnie ulicami: Liniarskiego, Lipową, Częstochowską, al. Piłsudskiego, przez plac Lussy i Jana Pawła II , a zakończy się na Rynku Kościuszki.

Piknik Rodziny również rozpocznie się o 14 .00 i potrwa do 20.00. (ea/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl