SŁUCHAJ ONLINE
Październik 9, 2019

Koziołek Matołek zagości w Białymstoku. Dramatyczny przygotowuje się do premiery

fot. Ewelina Andrzejewska
Koziołek Matołek w drodze do Pacanowa zatrzyma się w Białymstoku. W Teatrze Dramatycznym trwają ostatnie przygotowania do premiery spektaklu „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek”.

 

Sztuka jest skierowana do najmłodszych widzów od 3 do 6 roku życia. To adaptacja przygód legendarnej postaci stworzonej przez Kornela Makuszyńskiego. Z jednej strony, przedstawienie ma przypomnieć dorosłym widzom historie najpopularniejszego koziołka, z drugiej zapoznać z nimi tych, którzy jeszcze ich nie znają.

Przede wszystkim jest to spektakl familijny i skupiłem się na tym, żeby dać nową świeżość naszemu Koziołkowi Matołkowi, który jest już coraz bardziej zapomniany. Podczas spektaklu przeżywa wiele przygód. Najważniejsza jest ta, że wszystko dzieje się w teatrze. Dzięki temu przedstawieniu możemy pokazać dzieciom prawdziwą teatralną magię. Dzisiaj bajki są przesiąknięte agresją, dlatego lubię zajmować się klasycznymi tekstami, bo nie mają w sobie agresji. Te bajkę chciałem zrobić w taki sposób, żeby stała się trochę konkurencyjna wobec tego wirtualnego świata – mówił reżyser spektaklu Michał Dąbrowski.

Premiera spektaklu w najbliższą sobotę (12.10). Sztukę najpierw obejrzą dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do oferty kulturalnej. Po Nowym Roku przedstawienie wejdzie na stałe do repertuaru Teatru Dramatycznego. (ea/mc)

 

Relacja Eweliny Andrzejewskiej
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
wiszowata@akadera.bialystok.pl