SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Październik 16, 2020

Koronawirus. Białystok w czerwonej strefie [ZASADY]

Ulica w centrum miasta, po obu stronach drogi kamienice fot. Małgorzata Turecka
Stolica Podlaskiego wchodzi do czerwonej strefy. Oznacza to szereg dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

 

W sklepach będzie mogło przebywać nie więcej niż do 5 osób na 1 kasę, w kościołach – nie więcej niż 1 osoba na 7m2, a zgromadzenia nie mogą być większe niż 10 osób. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe wrócą zaś do nauczania w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Lokale gastronomiczne będą mogły działać od 6:00 do 21:00, przy czym zajęty może być tam co drugi stolik. Po 21:00 sprzedaż będzie mogła być prowadzona wyłącznie na wynos.

Autobusami pojedzie tyle osób, ile wynosi 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Wydarzenia sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Natomiast w wydarzeniach kulturalnych widzowie będą mogli stanowić jedynie 25 proc. widowni. Zawieszona zostaje też działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Natomiast od poniedziałku (19.10) w strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz organizacji imprez okolicznościowych (tj. chrzcin, wesel, styp).

W Podlaskiem, poza Białymstokiem, nowymi strefami czerwonymi objęto też powiaty: bielski, hajnowski, sokólski i wysokomazowiecki. Zgodnie z wcześniejszą decyzją rządu, w strefie czerwonej są już także: powiaty: białostocki i zambrowski oraz miasto Suwałki. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl