SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Maj 4, 2021

Kilkusetzłotowa pamiątka z granicy

Czerwona tablica z białym napisem pas drogi granicznej wejście zabronione źródło: POSG
Pogranicznicy z Narewki ukarali mandatami dwie osoby, które naruszyły zakaz wejścia na pas drogi granicznej przekraczając tym samym polsko-białoruską granicę.

 

– Dwaj mężczyźni (Amerykanin i Włoch) przebywali w okolicy turystycznie. Cudzoziemcy w wieku 28 i 40 lat przyznali się do popełnionego wykroczenia. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 300 złotych każdy – informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 złotych. Ciekawość i lekkomyślność np. aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania na pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym aby przepisy te były przestrzegane. (mt/mc)