SŁUCHAJ ONLINE

Wiadomości

Czerwiec 4, 2020

Kampania prezydencka czas start! Pierwsze sztaby rozpoczęły działalność w regionie

fot. Ewelina Andrzejewska
Oficjalnie rozpoczęła się kampania przed wyborami na prezydenta Polski. Podlaskie sztaby dwóch kandydatów zainaugurowały swoją działalność w Białymstoku.

 

Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski jest szefem sztabu w Podlaskiem kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Chcemy, żeby prezydent, który zasiądzie w sierpniu w Pałacu Prezydenckim był prezydentem wszystkich Polaków, żeby łączył a nie dzielił. Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski ma świetne wykształcenie, włada językami obcymi, ma doświadczenie polityczne, jest również samorządowcem. Dzięki czemu rozumie samorząd, docenia samorząd. Niestety do tej pory nie mieliśmy wsparcia od urzędującego prezydenta – mówił Tadeusz Truskolaski.

Kampanię w Białymstoku, w tym samym czasie, rozpoczął poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Podlasie, Białystok, to region, którego mieszkańcy łączą tradycyjne wartości z nowoczesnością. To jest wizja, która towarzyszy mi od początku prowadzenia kampanii prezydenckiej. Wizja budowy nowej Polski, w której nie stawia się sztucznej granicy między tradycyjnym systemem wartości a korzystaniem ze wszystkich nowoczesnych rozwiązań, jakie oferuje nam technologia, gospodarka – mówił w Białymstoku Krzysztof Bosak.

Obecnie sztaby zbierają podpisy poparcia dla kandydatów na prezydenta Polski. Mają na to czas do 10 czerwca. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. (ea/mc)