SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Grudzień 9, 2019

Jury i publiczność ŻubrOFFki były zgodne. Główne nagrody dla „Miłości bezwarunkowej” Rafała Łysaka

źródło: mat. pras.
Film „Miłość bezwarunkowa” w reżyserii Rafała Łysaka niekwestionowanym zwycięzcą ŻubrOFFki. Obraz zdobył dwie główne nagrody tegorocznego festiwalu (tj. GRAND PRIX i DZIKIEGO ŻUBRA, czyli Nagrodę Publiczności). Otrzymał też wyróżnienie Jury Dziennikarzy Zagranicznych.

 

– Jest sporo dobrych komediowych reportaży, ale ten jest dużo bardziej znaczącym przykładem filmu, przepełnionego miłością, ironią i czułością relacji bliskich sobie ludzi. Musi zostać nagrodzony nie tylko dlatego, że to jest dobrze zrobiony film, ale również za swoje mocne przesłanie: ‚Prawdziwa miłość może przetrwać wszelkie nieporozumienia i różne poglądy na życie – czytamy w uzasadnieniu jury.

Nagrodzono lub wyróżniono także 21 innych krótkich filmów – ogółem, o nagrody w ośmiu konkursach ŻubrOFFki walczyło 107 filmów. W każdej z kategorii laureaci pierwszego miejsca otrzymali po 2 tys. złotych.

Rafał Łysak, który zgarnął dwie najważniejsze nagrody dostał w sumie 16 tys. złotych. Za GRAND PRIX festiwalu otrzymał 10 tys. złotych, a za DZIKIEGO ŻUBRA, czyli Nagrodę Publiczności – 6 tys. złotych.

Pełna lista laureatów 14. edycji MFFK ŻUBROFFKA jest tutaj. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl