SŁUCHAJ ONLINE

Flash Białystok

Kwiecień 18, 2019

Jeden staż-wiele korzyści. Klaster Obróbki Metali zaprasza na staż rotacyjny

fot. Katarzyna Cichoń
Jeden staż w wielu firmach – to propozycja Klastra Obróbki Metali skierowana do studentów kierunków technicznych. Do 15 maja młodzi ludzie mogą wysyłać zgłoszenia na tzw. „staż rotacyjny”.

 

Inicjatywa odbędzie się po raz drugi i umożliwia studentom odbycie wakacyjnej praktyki w kilku wiodących firmach branży metalowo-maszynowej w regionie.

To jest dość innowacyjny projekt, jego pilotażowa wersja odbyła się w zeszłym roku i cieszyła się dość dużym zainteresowaniem. Idea jest taka, żeby w ciągu wakacji studenci poznali firmy, skonfrontowali swoją wiedzę teoretyczną z praktyką, w jak największej ilości przedsiębiorstw. Do tego przedsięwzięcia zgłosiły się cztery duże, znane, białostockie firmy. W zależności od preferencji i kierunku, na którym studiują młodzi ludzi, będą mieli okazję w każdej z tych firm, w co najmniej trzech różnych działach, odbyć staż i poznać pracę od środka. Praktyki są skierowane do studentów wydziałów mechanicznych, elektrycznych, zarządzania produkcją, technik grzewczych. CV należy wysłać na adres praca@metalklaster.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja. Po tym czasie rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne – tłumaczy koordynatorka projektu Katarzyna Bereśniewicz.

Staż rotacyjny jest płatny. (ea/mc)
Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
Szef Muzyczny
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl