SŁUCHAJ ONLINE
Październik 10, 2019

Jechali po kwiaty, wieźli nielegalne papierosy

źródło: KAS
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska przechwycili 48 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar mundurowi znaleźli w ciężarówce jadącej z Rosji do Holandii po kwiaty.

 

W naczepie tira, kierowanego przez 29-letniego Białorusina, który podróżował wraz z 36-letnim zmiennikiem, znajdowały się metalowe wózki oraz plastikowe pojemniki do przewożenia kwiatów. W wyniku prześwietlenia rentgenowskiego oraz szczegółowej rewizji naczepy, funkcjonariusze znaleźli ukryte pośród przewożonego towaru nielegalne papierosy.

Łącznie w kontrolowanej ciężarówce próbowano przemycić 48 tys. paczek papierosów. Gdyby zatrzymane przez funkcjonariuszy z Budziska wyroby tytoniowe trafiły na czarny rynek straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 mln złotych – informuje asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Przeciwko kierowcy tira oraz jego zmiennikowi wszczęto sprawę karną skarbową. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także przepadek papierosów i pojazdu służącego do ich przewozu. (mt/mc)

Radio Akadera
ul. Zwierzyniecka 4
15-333 Białystok
Biuro reklamy: 85 746 99 97
Newsroom: 85 746 99 96
Antena: 85 746 99 99
p.o. Szefa Muzycznego
biuro@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
akadera@akadera.bialystok.pl
maciej.snitkowski@akadera.bialystok.pl