Wiadomości

3 lipca, 2022

Jagiellonia Białystok. Wygrana z beniaminkiem pierwszej ligi na koniec zgrupowania

Piłkarze na boisku źródło: jagiellonia.pl
Wygraną z Chojniczanką Chojnice (2:0) piłkarze Jagiellonii Białystok zakończyli letni obóz przygotowawczy w Opalenicy. Gole dla żółto-czerwonych strzelili Jesus Imaz (86′) i Martin Pospisil (91′).

Sobotnie (02.07) spotkanie zostało podzielone na cztery kwarty po 30 minut każda.

Pierwsze dwie kwarty upłynęły pod znakiem wyrównanej walki pod oboma polami karnymi, ale bez konkretnych sytuacji, wyjąwszy poprzeczkę, w którą trafiła piłka po uderzeniu Pawła Olszewskiego. Po pierwszej kwarcie boisko opuścił Michał Pazdan, którego zastąpił Patryk Czerech.

Kolejne 60 minut to przewaga Jagiellonii, udokumentowana dwoma trafieniami. Najpierw Jagę na prowadzenie wyprowadził Jesus Imaz, a wynik podwyższył i ostatecznie ustalił Martin Pospisil. Czech popisał się pięknym uderzeniem „zewniakiem” i przelobował bramkarza Chojniczanki, trafiając w samo okno.

W sumie w czasie zgrupowania w Opalenicy białostoczanie rozegrali trzy mecze. Najpierw wygrali 1:0 z Wartą Poznań, później przegrali 1:2 z Lechem Poznań i na koniec wygrali 2:0 z Chojniczanką Chojnice. (źródło: jagiellonia.pl/mt)